Instagram
O NAS

AKADEMIA WNĘTRZ EWA ROMANOW-GŁOWACKA

jest Niepubliczną Placówką Oświatową, posiadającą wpis do Ewidencji Placówek Niepublicznych prowadzonej przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Wrocławia nr. RSPO 120894 oraz posiadającą wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym 2.02/00031/2015.

Placówka umożliwia uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych. Przedmiotem działalności jest organizowanie oraz prowadzenie kursów i szkoleń z zakresu projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych, home stagingu (przygotowanie nieruchomości do sprzedaży) oraz fotografii architektury wnętrz.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończonym kursie jest uczestnictwo w zajęciach oraz przygotowanie i zaliczenie projektu wnętrza mieszkalnego. Słuchacze przed zakończeniem kursu piszą test, który jest podsumowaniem wiedzy z całego programu nauczania.

Temat zaliczeniowy: projekt wnętrza mieszkalnego, realizowany był w udostępnionych słuchaczom prestiżowych apartamentach SKY TOWER oraz w MARINIE III we Wrocławiu. Mamy zrealizowane apartamenty w Sky Tower w ramach szkolenia w Akademii Wnętrz. Słuchacze pracowali również nad koncepcją aranżacji wnętrz, luksusowych apartamentów przy ulicy Księcia Witolda z widokiem na Odrę. Obecnie część warsztatów projektowych prowadzone są w CONCORDIA DESIGN - nowoczesnym centrum kreatywności i biznesu. W samym sercu Wrocławia, na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. W konfrontacji z CONCORDIA DESIGN odpowiemy na pytanie i wskażemy kierunek : JAK ZBUDOWAĆ MARKĘ PROJEKTANTA WNĘTRZ budując jego przewagę rynkową oraz w jaki sposób odnaleźć nowe formy rozwoju osobistego wychodząc poza schematy myślowe.

 

 

KURSY PROJEKTOWANIA WNĘTRZ – CELE:

Celem kursów jest uzyskanie wiadomości o projektowaniu wnętrz mieszkalnych,  oraz zdobycie umiejętności zastosowania wiedzy w realizacji własnych koncepcji plastycznych. Kształcenie w zakresie projektowania wnętrz, jest poszerzeniem zainteresowań i wiedzy w oparciu o autorskie programy nauczania, opracowane przez doświadczonych wykładowców-praktyków, którzy przekazują wiedzę w sposób rzeczowy i twórczy, angażując grupę do aktywnej i kreatywnej pracy.

Nasza Akademia Wnętrz posiada w pełni wyposażone sale szkoleniowe, które spełniają różne funkcje, w zależności od programu kursu.

Poszerzyliśmy program o warsztaty branżowe, które realizowane są w trakcie realizacji programu nauczania, podczas trwania zajęć weekendowych. Warsztaty dotyczą tematów: projektowania łazienek, kuchni, oświetlenia, mebli,  materiałoznawstwa oraz technik malarskich przy współpracy z firmami branżowymi. 

Uczestnicy kursu mają możliwość bezpośredniego kontaktu z firmami partnerskimi branży wyposażenia wnętrz, które zapewniają Słuchaczom materiały niezbędne w pracy projektowej. W tym celu każdy z uczestników naszych kursów otrzymuje pakiet materiałów, które dotyczą wykończenia przestrzeni wnętrzarskiej, tj. próbniki produktów, wzorniki, komplety materiałów wnętrzarskich, katalogi płytek ceramicznych, armatury sanitarnej, próbniki kolorystyczne technik ściennych, tkanin i wiele więcej. Uczestnik kursu po szkoleniu otrzymuje Certyfikaty, sygnowane przez firmy w zakresie uzyskania wiedzy technicznej.

Idea

Pomysł stworzenia Akademii Wnętrz narodził się wiele lat temu.
Praca na stanowisku wykładowcy z przedmiotów artystycznych oraz długoletnia praca w zawodzie architekta wnętrz, pozwoliła mi zdobyć doświadczenie, zarówno w kontaktach z ludźmi, jak również skonfrontować zdobytą wiedzę z praktyką. Kontakt ze sztuką rozbudził we mnie wrażliwość plastyczną i poczucie pewności w stosowaniu barw, faktur i materiałów, łączenia elementów plastycznych w spójną całość wpisującą się w otoczenie.

Celem zajęć z przedmiotów artystycznych powinno być, nie tylko przekazywanie wiedzy technicznej, ale również umiejętność wprowadzenia kreatywnego nastroju, wówczas Uczestnik może lepiej zrozumieć i poznać siebie, w konsekwencji stać się bardziej kreatywnym i twórczym.

Po ukończonych szkołach, kursach często brakuje nam kontaktu z aktualną sytuacją na rynku pracy.
Program realizowany podczas zajęć, został stworzony w celu, zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce, poprzez realizację tematów projektowych oraz jest podsumowaniem wieloletniej pracy, zdobytych doświadczeń w pracy projektowej i pedagogicznej.
Zbieranie informacji, materiałów, uczestnictwo w spotkaniach branżowych, jest niezwykle ważne i stanowi nieodzowny element w pierwszym zleceniu.
Po zakończeniu kursu, Słuchacze są przygotowani do podjęcia tematów projektowych oraz współpracy z firmami branżowymi, czego efektem jest podpisanie umów, a w konsekwencji uzyskanie korzyści finansowych.
Każda chętna osoba na kurs pewno zadaje sobie pytanie:
Czy jestem wystarczająca zdolna, kreatywna, mamy obawy dotyczące
naszego talentu i predyspozycji?.
W każdym człowieku od chwili narodzin, później w trakcie kształtowania osobowości, drzemie ogromny potencjał twórczy.
Zdolności i otwartość myślenia z założenia, która jest nam dana, marnujemy poprzez stereotypowy system myślenia.

Kim jesteśmy i co robimy zależy tylko od nas.
Czas zacząć myśleć inaczej o sobie, każdy jest indywidualnością, niepowtarzalny, wyjątkowy.
Ważne jest, aby to w sobie zauważyć, nie czekać, na ocenę z zewnątrz.
Jeśli my, zaczniemy siebie akceptować, mieć marzenia, które zaczniemy z siłą realizować, uda nam się zrealizować wyznaczony plan.

PROWADZIMY KURSY

  • Kurs projektowania wnętrz/home staging, I stopnia, dla początkujących + ARCHLine

    SZCZEGÓŁY KURSU
  • Kurs projektowania wnętrz/home staging- I, II stopnia + ARCHLine + GstarCAD

    SZCZEGÓŁY KURSU
  • Kurs Home Staging-aranżacja wnętrz + warsztaty fotografii wnętrz

    SZCZEGÓŁY KURSU
Telvinet

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.